Autofagia, naturalne oczyszczanie organizmu

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 0,00 / 5,00
Loading...
Bez kategorii Brak komentarzy

Stosowanie autofagii w codzienności:

8 godzin jemy i 16 godzin nie jemy. Dodatkowo należy pamiętać aby pierwszy posiłek nie był przed godziną 10:00 rano. Nasz żołądek naturalnie budzi się dopiero około godziny 9:00 rano, i to nie zależnie jak wcześnie wstaliśmy. Wyjątkiem jest ciężka praca fizyczna od wczesnych godzin rannych.

Podział 8/16 jest naturalnym dla człowieka czasem przyjmownia pokarmów i wynika z porównawczej analizy naturalnego stylu życia dla dzisiejszych gatunków człekokształtnych zwierząt. Po ustabilizowaniu się naszego nowego stylu życia ostatnie 2 godziny przed przyjęciem pokarmu (czyli przed upływem 16 godzin) staną się z czasem najważniejszymi. W tym czasie poczujemy lekki głód i największy przypływ energii z tytułu procesu oczyszczania organizmu. Lekkie przegłodzenie organizmu jest kluczowym elelementem autofagii a niegdyś dawało nam energii do skutecznego znalezienia pokarmu. Dzisiaj zbyt często zaglądamy do lodówki, szafki czy sklepu.

Nowy styl życia, związany z przestrzeganiem przerw w jedzeniu to nie tylko wewnętrzne oczyszczanie organizmu ale i żołądka. Możemy się więc zapytać: skąd wzięły się trzy posiłki dziennie?… z tradycji, kultury, stylu ciężkiej pracy w naszym życiu.

Autofagia jest jednym z filarów Naturalnego Odżywiania (cdn.)

————————————————-
Definicja autofagii i przykład z życia:

Autofagia jest procesem, poprzez który komórki organizmu trawią obumarłe lub uszkodzone elementy swojej struktury w celu zaspokojenia aktualnego zapotrzebowania na energię. Kontroluje ona bardzo ważne funkcje fizjologiczne związane z oczyszczaniem komórek (detoks komórkowy).

Co bardzo ważne nie chodzi tu o zwykłe usuwanie produktów przemiany materii. Po uruchomieniu mechanizmu autofagii komórka rozkłada uszkodzone fragmenty samej siebie, a uzyskany materiał budulcowy używa do odbudowy. Detoks komórkowy jest bardzo podobny do recyclingu. /…../

Komórki uruchamiają autofagię w sytuacji niedoboru składników odżywczych. Posługując się przykładem, jeżeli ciągle na blacie w kuchni jest dużo łatwo dostępnego jedzenia to nie szczególnie interesujemy się tym co mamy w szafkach. Gdzieś głęboko schowane mogą być zapasy, które po pewnym czasie niekoniecznie ładnie pachną i zachęcają do jedzenia.

cały artykuł http://ulecz-sie-sam.blogspot.com/2017/03/autofagia-czyli-jak-dziaa-post.html


Nagrodę Nobla w dziedzinie Fizjologii i Medycyny otrzymał w 2016r. tylko jeden uczony – prof. Yoshinori Ohsumi za odkrycie i wyjaśnienie mechanizmów procesu autofagii.
Prof. Yoshinori Ohsumi urodził się w 1945 r. w Fukuoka. Jest biologiem. Obecnie pracuje w Tokyo Institute of Technology. Serię najważniejszych eksperymentów, które doprowadziły do wyjaśnienia, jak działa autofagocytoza, Ohsumi przeprowadził na początku lat 90. XX wieku na komórkach drożdży. Uczony zidentyfikował geny odpowiedzialne za regulację tego procesu, następnie szczegółowo opisał cały mechanizm i w końcu wykazał, że bardzo podobny działa także w komórkach innych gatunków, w tym u ludzi.

Komentarze i wpisy w temacie strony
    Some Stuff

    Podziel się opinią