Odżywianie Naturalne – definicja ON

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 0,00 / 5,00
Loading...
Frutarianizm, odżywianie owocami Brak komentarzy

Wstęp:
Dzisiaj znamy ramy żywieniowe, w których powinniśmy się poruszać aby nie szkodzić sobie i środowisku. Tak sądzimy. 

Znamy niezliczone diety. Każdy z nas ma ugruntowane pojęcie i posiada swoje doświadczenie w zakresie jedzenia. Medycyna, szkolnictwo, ubezpieczalnie, przemysł spożywczy, farmacja i handel formalnie są uznane a więc wydają się współpracować w zakresie żywienia ale czy rzeczywiście tak się sprawy mają? Czy tylko akceptujemy i kultywujemy zastany rezultat długiej historii, kultury, tradycji i indywidualnych zachowań jedzeniowych. 

Odżywianie jest sprawą indywidualną i na tyle osobistą, że decyzja zmiany diety jest najtrudniejsza do podjęcia. I chociaż część z nas zmieniło sposób odżywiania to kierunek był nie określony i nie znany. Zazwyczaj uczepiliśmy się jakiejś diety, a wcześniej byliśmy przekonani do innej.
———————————————–

Definicja Odżywiania Naturalnego, ON

Jesteśmy w ciągłym procesie zmiany odżywiania na właściwsze poprzez coraz częstsze dostarczanie organizmowi coraz mniej przetworzonych produktów spożywczych.  ON nie jest zatem nową dietą (do zastosowania od zaraz) tylko kierunkiem dla naszych codziennych wyborów żywieniowych.

Odżywianie Naturalne jest kierunkiem dla naszych codziennych wyborów żywieniowych.


Nie ważne jaką dietę stosujemy aktualnie
i co osobiście wiemy dzisiaj o prawidłowym odżywianiu, możemy obrać kierunek dla całości naszych nawyków jedzeniowych w życiu. Ponieważ odżywianie naturalne ma również wpływ na zdolności mentalne, na myślenie – w miarę upływu czasu będziemy się uczyli jak odżywiać się zdrowiej, efektywniej, prościej i taniej.


Więcej o ON ….w aktualnym dokumencie on-line
https://docs.google.com/document/d/1w_Q3lNHaO9Vvp5DMRd-thb6HV_AtPnCLPOgf2HqXF1M/edit?usp=sharing


Odżywianie Naturalne jako kierunek i sposób odżywiania zostało utworzone na podstawie badań naukowych, głównie w oparciu o popularyzująca tę wiedzę książkę Nowoczesne Zasady Odżywiania. Dzisiaj już klasykę w temacie. Istnieją jeszcze inne podobne dzieła.


Literatura:
Nowoczesne Zasady Odżywiania, wstęp do książki
https://docs.google.com/document/d/1zJKyLUQ82Fa9FfmHh6hi29e0s_QnrAnjatxkHx7-3zM/edit?usp=sharing


Sprostowanie:
odzywianienaturalne.pl – nie jest naszym serwisem i nie ma wiele wspólnego z tym tematem.

 

 

Komentarze i wpisy w temacie strony
    Some Stuff

    Podziel się opinią